اسامی سهام بورس با بالاترین و پایین‌ترین رشد قیمت امروز ۹۹/۰۵/۱۵

اسامی سهام بورس با بالاترین و پایین‌ترین رشد قیمت امروز ۹۹/۰۵/۱۵

امروز سهامداران شرکت‌های لنت ترمز ایران، توسعه شهری توس گستر و به‌پرداخت ملت در بورس و معامله‌گران شرکت‌های کشاورزی و دامپروری بینالود، عمران و توسعه شاهد و جنرال مکانیک در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد ۳۹هزار و ۱۷۴واحدی، در ارتفاع ۲ ‌میلیون و ۳۴هزار و ۲۱۹واحد به کار خود پایان داد و بیش از ۸میلیارد و ۸۲۹میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۱۹هزار و ۱۲۴میلیارد تومان در بیش از ۲ میلیون و ۹۷هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت.

بر این اساس سهامداران شرکت‌های لنت ترمز ایران، توسعه شهری توس گستر و به‌پرداخت ملت امروز بیشترین رشد قیمت را در بورس اوراق بهادار داشتند و در مقابل دارندگان سهام شرکت‌های گروه دارویی برکت، آهنگری تراکتورسازی ایران و داروسازی جابر ابن حیان بیشترین افت قیمت را تجربه کردند.

این گزارش می‌افزاید: در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۲میلیارد و ۷۸۰میلیون ورقه به‌ارزش ۶هزار و ۸۹۷میلیارد تومان در یک میلیون و ۶۲۱هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۴۵واحد رشد کرد و در ارتفاع ۲۱هزار و ۱۲۲واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز سهامداران شرکت‌های کشاورزی و دامپروری بینالود، عمران و توسعه شاهد و جنرال مکانیک بیشترین رشد را داشتند و انواع اوراق تسهیلات مسکن به همراه شرکت‌های گروه کارخانجات صنعتی تبرک، سرمایه‌گذاری توسعه و عمران استان کرمان و صنعت روی زنگان بیشترین کاهش قیمت را تجربه کردند.

صدور مجوز فعالیت کارگزاری‌های بورس باید از انحصار خارج شودتبعات شایعه خروج محصولات فولادی از بورس کالا

انتهای پیام/

منبع : تسنیم نیوز

درباره نویسنده

علی نیازی

خبرنگار و نویسنده مقالات علمی

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code