اسامی سهام بورس با بالاترین و پایین‌ترین رشد قیمت امروز ۹۹/۰۳/۳۱

اسامی سهام بورس با بالاترین و پایین‌ترین رشد قیمت امروز ۹۹/۰۳/۳۱

امروز سهامداران شرکت‌های سیمان خوزستان، بانک اقتصاد نوین و صنعتی آما در بورس و معامله‌گران شرکت‌های گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی، بهمن دیزل و کشت و صنعت شهداب ناب خراسان در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه رشد ۴۰هزار و ۸۲۹واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۲۷۰هزار و ۶۰۲واحدی به کار خود پایان داد و بیش از ۸میلیارد و ۶۱۴میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۱۱هزار و ۵۸۱میلیارد تومان در بیش از یک میلیون و ۴۰۹هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت.

بر این اساس سهامداران سیمان خوزستان، بانک اقتصاد نوین و صنعتی آما امروز بیشترین رشد قیمت را در بورس اوراق بهادار داشتند و در مقابل دارندگان سهام شرکت‌های آبسال، فرآورده‌های نسوز پارس و سیمان فارس بیشترین افت قیمت را تجربه کردند.

این گزارش می‌افزاید: در بازارهای فرابورس ایران هم معامله ۳میلیارد و ۳۱۳میلیون ورقه به‌ارزش ۵۶۸۵میلیارد تومان در ۸۰۰هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۳۷۳واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۴هزار و ۱۷۹واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز سهامداران شرکت‌های گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی، بهمن دیزل و کشت و صنعت شهداب ناب خراسان بیشترین رشد را داشتند و انواع اوراق تسهیلات مسکن به همراه شرکت‌های داروسازی تولید دارو، داروسازی سبحان انکولوژی و کی بی سی بیشترین کاهش قیمت را تجربه کردند.

آموزش رایگان بورس صفر تا ۱۰۰نظر آیت‌الله مکارم شیرازی درباره سرمایه‌گذاری در بورس

انتهای پیام/

منبع : تسنیم نیوز

درباره نویسنده

علی نیازی

خبرنگار و نویسنده مقالات علمی

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code