ارز مجازی هم از شیوع ویروس کرونا متاثر شد

دنیای ارز مجازی با لغو کنفرانس ها و از بین رفتن تأسیساتی که معاملات را انجام می دهند، تحت تأثیر ویروس کرونا قرار گرفته است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از بلومبرگ، تاثیرات شیوع ویروس کرونا در آسیا به شیوه هایی غیرمنتظره به دنیای ارز مجازی هم راه یافته است. لغو کنفرانس ها و از بین رفتن تأسیساتی که معاملات را انجام می دادند از جمله این تاثیرات است.

گردهمایی ها همواره برای سرمایه گذاران مشتاق راهگشا بوده اند. این گردهمایی ها می توانند نشست های غیر رسمی باشند که طی روزهای ابتدایی بیت کوین برگزار می شوند یا مجالس پر زرق و برقی باشند در اوج حباب ارز مجازی. اجلاس نیترون۲۰۲۰ در سئول، اجلاس بلاک چین ویک۲۰۲۰ و توکن۲۰۴۹ در هنگ کنگ به تعویق افتاده اند.

گزارش شده استارتاپ دیفاینر تور ۱۰ روزه سرمایه گذاری خود را به خاطر ویروس کرونا در چین لغو کرده است. ماینینگ پول (استخر استخراج) btc که کامپیوترهایش به تایید معاملات کمک می کنند، اعلام کرد یکی از مزارع سرور آن توسط مقامات چین برای جلوگیری از انتشار این ویروس بسته شده است. سازندگان تجهیزات از جمله میکروبی تی که یکی از ابزارهای مورد استفاده مزارع ماینینگ را می سازد، اعلام کرد محموله هایش با تاخیر ارسال میشوند.

افزایش قیمت بیت کوین به بیش از ۹ هزار دلارافزایش استقبال از بیت کوین به دلیل گسترش ویروس کرونا

تاثیر این ویروس بر قیمت ارز مجازی از ابتدای شیوع آن مورد بحث بوده است. برخی می‌گویند این اتفاق ارزهای مجازی را تبدیل به سرمایه ای امن کرده است ولی منتقدان به عدم وجود یک ارتباط قوی با سایر سرمایه ها اشاره می کنند. شاخص گلکسی کریپتو ۶۰درصد از ماه دسامبر افزایش یافته است.

چین تقریباً از زمان معرفی بیت کوین در ۲۰۰۹، مرکز بخش ارز مجازی بوده است. ۲۰ تا از ۵۰ معامله برتر ارز مجازی در منطقه آسیا پاسیفیک اتفاق می‌افتد که شامل ۴۰ درصد نقل و انتقال های بیت کوین در نیمه اول ۲۰۱۹ میشود. در این منطقه، بیشتر این معاملات در چین انجام می شود.

تحلیلگران توکن آنالیست دریافته اند پنج نهاد استخراج ارز مجازی که مقر همه آنها در چین است، حدود ۵۰ درصد تمام قدرت محاسباتی شبکه بیت کوین را کنترل می کنند.

انتهای پیام/۹۲

لینک منبع

درباره نویسنده

سید هادی شریفی

خبرنگار اقتصادی و فناوری پول بانک

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code