ادعای وزارت صنعت/ واردات پوشاک فقط برای عرضه در داخل مناطق آزاد آزاد شد

وزارت صنعت در خصوص دلایل مجاز شدن ثبت سفارش پوشاک در مناطق آزاد اعلام کرد: واردات پوشاک صرفاً جهت عرضه در داخل منطقه آزاد بوده که بعضاً ممکن است توسط مسافرین سفرهای تفریحی و سیاحتی در داخل منطقه مذکور خریداری شوند.

ادعای وزارت صنعت/ واردات پوشاک فقط برای عرضه در داخل مناطق آزاد آزاد شد – اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، وزارت صنعت در واکنش به انتشار خبری تحت عنوان " اقدام ضد تولید ملی وزیر صنعت / چرا ثبت سفارش پوشاک در مناطق آزاد مجاز شد؟" در این خبرگزاری به ارائه توضیحاتی پرداخته است.

متن این توضیحات به شرح زیر است:

ثبت سفارش در مناطق آزاد برای ورود به داخل کشور (سرزمین اصلی) ممنوع بوده و همچنین به لحاظ قرار گیری در گروه چهار کالایی واردات این اقلام به کشور مطابق قوانین جاری میسر نمی‌باشد.

به بخش محدودی که مجوز داده شده صرفاً جهت عرضه در داخل منطقه آزاد بوده که بعضاً ممکن است توسط مسافرین سفرهای تفریحی و سیاحتی در داخل منطقه مذکور خریداری شوند و این موضوع نیز تابع قوانین و مقررات کالاهای همراه مسافر می باشد.

همچنین سقف واردات این اقلام به مناطق بسیار محدوده بوده و در مقابل ارزش تولیدات کشورهای اسلامی ایران در حد بسیار ناچیز است.

گفتی است این مهم در راستای اجرای تصویب نامه هیأت وزیران موضوع "تعیین سهمیه و فهرست کالای همراه مسافر " و با محوریت و همکاری دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد ویژه اقتصادی اقدام گردیده است.

هجوم ترکیه به بازار شب عید پوشاک ایرانی با لباس‌های استوک ۱ دلاری/ آقای وزیر، کدام حمایت؟توقف بد موقع طرح مبارزه با پوشاک قاچاق / وقتی بازار شب عید تقدیم قاچاق می‌شودچرا طرح مبارزه با برندهای محرز پوشاک قاچاق متوقف شد؟اقدام ضد تولید ملیِ وزیر صنعت/ چرا ثبت سفارش پوشاک در مناطق آزاد مجاز شد؟آیا در میزان قاچاق پوشاک آمار سازی می شود؟

انتهای پیام/

لینک منبع

درباره نویسنده

سید هادی شریفی

خبرنگار اقتصادی و فناوری پول بانک

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code