اتمام تعمیرات ۸۳ هزار واحد مسکونی سیل‌زده در سراسر کشور

رییس بنیاد مسکن با اشاره به اینکه تعمیر ۸۳ هزار واحد سیل‌زده در سراسر کشور به اتمام رسید، گفت: بازسازی واحدهای مسکونی تخریب‌شده در سیل امسال، ماه آینده در آستانه نخستین سال وقوع سیل به پایان می‌رسد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، علیرضا تابش با بیان این‌که طبق آمار در سیل امسال ۲۵۰۰۰ واحد ارایه کننده خدمات عمومی تخریب شده مانند مدرسه، خانه بهداشت و … با رویکرد توسعه‌ای بازسازی شده‌ است، اظهار کرد:‌تعمیرات ۸۳۸۲۷ واحد شهری و روستایی که خسارت جزیی دیده بودند به پایان رسیده است و فرآیند بازسازی حدود۴۰ هزار واحد مسکونی که دقیقاً در کانون سیل قرار دارند پیش از نوروز ۹۹ به پایان می‌رسد.

وی ادامه داد: تاکنون عملیات فوندانسیون ۴۶ هزار و ۸۴۶ هزار واحد تخریب شده در روستاها و ۵ هزار و ۱۵۳ واحد تخریب شده در مناطق شهری به پایان رسیده است و ۳۰ هزار و ۸۹۲ واحد روستایی به همراه ۲ هزار و ۹۳۳ واحد شهری در حال تکمیل سقف هستند.

وی در خصوص جزئیات بیشتر از اقدامات انجام شده توسط آن بنیاد در خصوص سیل فروردین سال‌جاری، اعلام کرد: در مجموع ۶۶ هزار و ۷۱۹ واحد شهری و روستایی برای بازسازی و نوسازی حائز شرایط شناخته شدند که از این تعداد ۵۸ هزار و ۲۶۶ واحد روستایی و ۸۴۵۳ واحدشهری بودند و از این تعداد ۳۰ هزار و ۹۳۳ واحد شهری و روستایی مصوبه احداث را دریافت کردند.

تابش افزود: در مجموع ۱۵۱ هزار و ۸۷۷ واحد به بانک معرفی شدند که از این تعداد ۶۴ هزار و ۵۴۹ واحد شهری و روستایی احداثی و ۸۷ هزار و ۳۲۸ واحد شهری و روستایی تعمیراتی هستند.

وی ادامه داد: تاکنون نیز از این تعداد ۱۴۲ هزار و ۲۹۴ واحد به بانک معرفی شدند که ۶۰ هزار و ۷۳۳ واحد شهری و روستایی احداثی و ۸۱ هزار و ۵۶۱ واحد شهری و روستایی نیز واحدهای تعمیراتی بودند که با بانک انعقاد قرارداد داشتند.

به گفته رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تاکنون ۸۳ هزار و ۸۲۷ واحد شهری و روستایی که شامل ۲۷ هزار و ۹۰۵ واحد شهری و ۵۵ هزار و ۹۲۲ واحد روستایی هستند عملیات تعمیر آنها به پایان رسیده است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی فرآیند تکمیل و احداث مناطق سیل‌زده استان سیستان و بلوچستان را در سیل دی‌ماه اعلام کرد و افزود: هم‌اکنون کار تشکیل پرونده و معرفی واحدهای تعمیری و احداثی واحدهای سیل‌زده به سیستم بانکی آغاز شده است. در حال حاضر، سیل‌زدگان در حال دریافت کمک بلاعوض بانکی برای اسکان موقت هستند و تقریباً همگی آنها کمک بلاعوض معیشتی خود را دریافت کرده‌اند.

انتهای پیام/

لینک منبع

درباره نویسنده

سید هادی شریفی

خبرنگار اقتصادی و فناوری پول بانک

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code